Spojení půjček do jedné

Jak správně postupovat při konsolidaci půjček

Konsolidace půjček je často skloňovaným termínem. Pro dlužníka přichází v úvahu v několika případech. Za prvé máte více půjček, které chcete sloučit dohromady a ušetřit tak na nesmyslných poplatcích. Za druhé chcete objem vypůjčených prostředků navýšit. Za třetí jsou pro vás současné půjčky nevýhodné z úplně jiného důvodu (nepřehledný splátkový kalendář, nemožnost mimořádných splátek).

Posouzení a vyřízení žádosti o konsolidaci

Pokud vám tedy současné úvěrové produkty nevyhovují, je ideální ještě dnes požádat o konsolidaci půjčky. Žádost si vyřídíte u banky či u soukromého poskytovatele. Záleží na tom, o jakou půjčku máte zájem a kdo ji tedy má ve své nabídce. Pokud vám například do splacení vašich půjček zbývá 100 000 Kč a vaše banka vám takovou půjčku v internetovém bankovnictví nabízí, nemusíte váhat a o tuto půjčku tak můžete požádat a počkat, jak dopadne posouzení vaší žádosti.

Dobře si však promyslete, u koho budete o konsolidaci žádat. Ne vždy je totiž vyřízení žádosti zdarma. Některé banky si zde účtují poměrně vysoké poplatky – procento z poskytnutého úvěru. Tato částka vám může být účtována ihned při sjednání nebo v průběhu několika měsíců jako měsíční poplatek. Vyřízení žádosti o konsolidaci je většinou dnes rychlé. Ať už požádáte u banky nebo u soukromé finanční společnosti, schválení se dočkáte do několika hodin až dnů.

Konsolidujte kdykoliv

Je jenom na vás, kdy se pro konsolidaci rozhodnete. Nového poskytovatele si můžete vybrat sami nebo využít rady odborného finančního poradce. Jelikož žádost o novou půjčku či konsolidaci dnes pohodlně podáte i z domova, tak vás celý proces stojí opravdu jen zlomek času.

Co vše můžete konsolidovat?

Konsolidovat můžete bankovní půjčky, nebankovní půjčky a dokonce i půjčky se zástavou nemovitosti. Dnes je možné konsolidovat téměř cokoliv. Hnacím motorem konsolidace by měla být možnost ušetřit na půjčkách či možnost více splácet. Ačkoliv si v rámci konsolidace svou půjčku můžete i navýšit, měli byste při takovém navýšení postupovat opravdu obezřetně a další peníze volit jen tehdy, když je opravdu potřebujete.

U poskytovatele, kde současné půjčky využíváte, se snažte vždy vše splácet v termínu, jelikož pokud budete splátky hradit pozdě a budete ignorovat upomínky na jejich uhrazení, tak vám reálně hrozí, že se dostanete do registru dlužníků. Pak bude pro vás bude těžké nejen získat další půjčku, ale i s konsolidací bude problém.

Jaké jsou výhody konsolidace

  • Ušetříte na vysokých poplatcích, které vám mohou různí poskytovatelé účtovat.
  • Můžete svou půjčku upravit podle potřeby – navýšit nebo snížit objem poskytnutých prostředků.
  • Zpřehledníte své výdaje a budete mít jasně daný termín pro splacení půjčky.